Ortezy ortopedyczne to produkty, które są stosowane w przypadku kontuzji i urazów ortopedycznych (zwichnięć, złamań) oraz w przypadku rekonwalescencji po tego typu urazach. Na rynku dostępne sa różne produkty ortopedyczne. Między innymi kołnierz ortopedyczny, ortezy kręgosłupa, ortezy i stabilizatory stawu skokowego stopy, ortezy i stabilizatory stawu łokciowego czy ortezy i stabilizatory stawu kolanowego. Producenci wyposażenia medycznego oferują również: temblaki i pasy brzuszne.

W jakim celu stosowane są ortezy ortopedyczne?

Produkty ortopedyczne, służą stabilizacji określonego odcinka ciała lub stawu uszkodzonego w wyniku urazu. Ich noszenie ogranicza dolegliwości bólowe, a wyroby tego rodzaju znacznie poprawiają komfort pacjenta. Unieruchamiają one stawy i kończyny oraz zapobiegają dalszym urazom.

Ortezy są stosowane nie tylko w przypadku złamań, ale także w przypadku zwichnięcia, uszkodzenia więzadeł oraz w przypadku wielu innych drobniejszych obrzęków, gdyż stanowią dobrą alternatywę dla typowych opatrunków gipsowych. Co ważne, ortezy mogą być również zakładane w ramach profilaktyki i ochrony stawów przed możliwością urazów.

Jakie ortezy ortopedyczne dostępne są w sprzedaży?

Na rynku dostępne są różnorodne produkty medyczne mające na celu stabilizacją kończyny lub stawu. Na przykład temblaki lub pasy brzuszne. Popularne przykłady ortez to między innymi:

Poszczególne produkty różnią się przeznaczeniem oraz rodzajem materiału, z którego są wykonane. Pacjenci mogą korzystać z ortez sztywnych lub ortez półsztywnych i elastycznych.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając ortezy ortopedyczne?

Godne polecenia produkty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Nie powinny one powodować podrażnień i reakcji alergicznych skóry. Podczas ich wyboru i zakupu należy zawsze stosować się do zaleceń lekarza i wybierać godne polecenia punkty sprzedaży. Pracownicy dobrych punków sprzedaży służą fachową pomocą nie tylko na etapie składania i realizacji zamówienia, ale również podczas długotrwałego użytkowania ortezy. Właściwe dopasowanie produktu do rodzaju urazu jest w tym wypadku kluczowe, ponieważ przekłada się na skuteczność podejmowanych działań leczniczych oraz umożliwia powrót do sprawności fizycznej.