Strona głównaZdrowieUdogodnienia podczas kąpieli dla niepełnosprawnych oraz seniorów

Udogodnienia podczas kąpieli dla niepełnosprawnych oraz seniorów

Niezależnie od wieku, czy też stanu zdrowia – każdemu z nas zależy na wygodzie i komforcie, szczególnie podczas codziennych czynności, jakimi jest na przykład kąpiel. Jednak zdarzają się sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o swoją czystość. Może to być kontuzja, niepełnosprawność lub podeszły wiek. W aranżacji toalet zarówno domowych, jak i publicznych, powinno się uwzględniać wymagania i oczekiwania osób, które będą z tych miejsc korzystać. Z myślą o takich właśnie osobach powstały siedziska i taborety pod prysznic lub siedziska wannowe. Są to proste konstrukcje, które w szybki sposób mogą ułatwić życie wielu osobom. Z takimi rozwiązaniami coraz częściej możemy spotkać się w szpitalach, hotelach, czy publicznych basenach. 

Czym są siedziska pod prysznic/taborety łazienkowe?

Siedziska pod prysznic to proste w montażu krzesełka, które przymocowuje się do ściany. Zapewniają komfort, dzięki któremu każda osoba będzie mogła z łatwością wziąć samodzielny prysznic. Osoby z ograniczeniami ruchowymi w końcu będą mogły wykonywać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne bez trudu i z przyjemnością. Dodatkowym atutem montażu takiego siedziska jest możliwość jego złożenia. Dzięki temu prysznic stanie się miejscem uniwersalnym dla osób niepełnosprawnych oraz takich, którzy są w pełni sprawni. Jeżeli jednak prysznic okazuje się za mały na montaż jakichkolwiek stałych elementów, alternatywą są taborety łazienkowe. Są to krzesełka przenośne, które wyposażone są w antypoślizgowe nóżki. Zapobiegają one przemieszczaniu się krzesełka pod prysznicem, co sprawia że są statyczne i bardzo wygodne w użyciu. 

Czym są siedziska wannowe?

Dla osób, które korzystają z wanny również znajdą się udogodnienia. Dostępne są siedziska, które pasują do niemal każdego rodzaju wanny i ułatwiają kąpiel podobnie, jak siedziska prysznicowe. Siedziska wannowe nie są mocowane na stałe, przez co są bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy położyć przyrząd na bokach wanny i gotowe! 

Jakie siedziska wybrać?

Zarówno siedziska pod prysznic, jak i siedziska wannowe, czy taborety łazienkowe to propozycja dla niemal każdego. Najbardziej polecane są te wykonane ze stali węglowej, ponieważ są one lekkie a zarazem stabilne. Dla osób z niepełnosprawnościami, czy seniorów priorytetem jest wygoda i bezpieczeństwo, dlatego takie urządzenia są dla nich niezbędne. Największymi atutami takich przedmiotów jest przede wszystkim łatwość montażu oraz solidne wykonanie, które jest gwarancją zadowolenia każdego klienta. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne