Niezależnie od wieku, czy też stanu zdrowia – każdemu z nas zależy na wygodzie i komforcie, szczególnie podczas codziennych czynności, jakimi jest na przykład kąpiel. Jednak zdarzają się sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o swoją czystość. Może to być kontuzja, niepełnosprawność lub podeszły wiek. W aranżacji toalet zarówno domowych, jak i publicznych, powinno się uwzględniać wymagania i oczekiwania osób, które będą z tych miejsc korzystać. Z myślą o takich właśnie osobach powstały siedziska i taborety pod prysznic lub siedziska wannowe. Są to proste konstrukcje, które w szybki sposób mogą ułatwić życie wielu osobom. Z takimi rozwiązaniami coraz częściej możemy spotkać się w szpitalach, hotelach, czy publicznych basenach. 

Czym są siedziska pod prysznic/taborety łazienkowe?

Siedziska pod prysznic to proste w montażu krzesełka, które przymocowuje się do ściany. Zapewniają komfort, dzięki któremu każda osoba będzie mogła z łatwością wziąć samodzielny prysznic. Osoby z ograniczeniami ruchowymi w końcu będą mogły wykonywać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne bez trudu i z przyjemnością. Dodatkowym atutem montażu takiego siedziska jest możliwość jego złożenia. Dzięki temu prysznic stanie się miejscem uniwersalnym dla osób niepełnosprawnych oraz takich, którzy są w pełni sprawni. Jeżeli jednak prysznic okazuje się za mały na montaż jakichkolwiek stałych elementów, alternatywą są taborety łazienkowe. Są to krzesełka przenośne, które wyposażone są w antypoślizgowe nóżki. Zapobiegają one przemieszczaniu się krzesełka pod prysznicem, co sprawia że są statyczne i bardzo wygodne w użyciu. 

Czym są siedziska wannowe?

Dla osób, które korzystają z wanny również znajdą się udogodnienia. Dostępne są siedziska, które pasują do niemal każdego rodzaju wanny i ułatwiają kąpiel podobnie, jak siedziska prysznicowe. Siedziska wannowe nie są mocowane na stałe, przez co są bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy położyć przyrząd na bokach wanny i gotowe! 

Jakie siedziska wybrać?

Zarówno siedziska pod prysznic, jak i siedziska wannowe, czy taborety łazienkowe to propozycja dla niemal każdego. Najbardziej polecane są te wykonane ze stali węglowej, ponieważ są one lekkie a zarazem stabilne. Dla osób z niepełnosprawnościami, czy seniorów priorytetem jest wygoda i bezpieczeństwo, dlatego takie urządzenia są dla nich niezbędne. Największymi atutami takich przedmiotów jest przede wszystkim łatwość montażu oraz solidne wykonanie, które jest gwarancją zadowolenia każdego klienta. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.