Strona głównaUncategorizedBromelia jak podlewać

Bromelia jak podlewać

Bromelia to tropikalny kwiat, który rośnie naturalnie w Ameryce Środkowej i Południowej. Ta nazwa łączy w sobie około dwóch tysięcy gatunków, które mogą żyć zarówno na lądzie, jak i na drzewach, skałach, a nawet kaktusach. Każdy gatunek jest niesamowity ze swoim egzotycznym wyglądem, ale nie wszystkie gatunki nadają się do trzymania w domu.

Rodzaje Bromelia

Ogrodnicy stopniowo uprawiali niezwykły kwiat, tworząc nowe gatunki, które wpływają na kwiaty fioletowe, żółte, białe lub dwukolorowe. Typy kulturowe Bromelia obejmują:

  • ehmea w paski, jeden z najczęstszych, z jasnymi kwiatostanami w kształcie kolców, które kwitną przez długi czas podczas kwitnienia;
  • Guzmania ma cylindryczne rozety i błyszczące liście. Kwiatostany proszę żółty, czerwony, biały i pomarańczowy;
  • talalia (hiszpański mech) to aerofityczny kwiat z rodziny bromeliad;
  • vriesia charakteryzuje się liściastą rozetą, nad którą wznoszą się kwiaty o jasnoczerwonym kolorze.

Na pytanie, bromelia jak podlewać. Bromelia nie ma rozwiniętego systemu korzeniowego, dlatego prawie 90% składników odżywczych otrzymywanych podczas podlewania górnego przez lejek liściasty. Biorąc pod uwagę tropikalne pochodzenie kwiatu, w lejku zawsze powinna znajdować się woda, najlepiej miękka, ponieważ kwiat nie lubi wapnia. Dlatego należy go karmić minimalną ilością specjalnych nawozów. Gleba musi mieć właściwości drenażowe, aby woda nie stagnowała w niej.

Musi być umieszczony w ciemniejszym pomieszczeniu o temperaturze około 18 °. W takich warunkach powinien sam wyschnąć. Najwyższy kwiat należy wyciąć, a następnie podlewać korzenie przez kilka dni i spryskać z góry.

Po prostu rośliny mają taki cykl życia. Kwiat umiera, a korzenie dają nowe potomstwo. Kiedy dorosną, stara roślina musi zostać usunięta.

Gdy tylko kiełki dorastają do wysokości jednej trzeciej dorosłych roślin, zaleca się ich wysiew ze względu na wazony, ponieważ mieszanka ziemi powinna być wilgotna i przepuszczalna.

Teraz będziesz mieć nowy cykl wzrostu i przy odpowiedniej pielęgnacji. Przejdź do ta strona internetowa, aby dowiedzieć się więcej o kwiatach i zamówić kwiaty online.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne