Strona głównaUncategorizedCzym są okulary polaryzacyjne?

Czym są okulary polaryzacyjne?

Oczy są zawsze wystawione na działanie światła, zwłaszcza kiedy znajdujemy się na zewnątrz. Na przykład w sportach wodnych lub sportach zimowych, takich jak narciarstwo. Odbicia promieni słonecznych od wody lub śniegu oślepiają oczy i szybko prowadzą do zmęczenia, ponieważ siatkówka zawsze stara się optymalnie dostosować do ciągle zmieniających się warunków oświetleniowych.

Okulary polaryzacyjne są nie tylko rozsądną inwestycją dla sportowców i kierowców samochodów, ale również mogą okazać się bardzo przydatne w życiu codziennym. Szkło polaryzacyjne zapewnia tym samym silniejsze kontrasty i bogatszą percepcję kolorów. Rozwiązaniem są również soczewki polaryzacyjne, ponieważ są w stanie przechwycić odpowiednie odbicia światła z pola widzenia i zapewnić wyraźny obraz. Światło dociera do oka tylko w sposób stonowany i nas nie oślepia. Wszystko widać także wyraźniej i ostrzej. Poprawia się również postrzeganie kolorów. Zalety okularów polaryzacyjnych są wyraźnie widoczne, zwłaszcza podczas uprawiania sportu lub jazdy samochodem. W tym przypadku zwykłe okulary przeciwsłoneczne zazwyczaj nie wystarczają, aby zapobiec odbiciom światła. Podczas jazdy z okularami polaryzacyjnymi zintegrowany filtr polaryzacyjny znacznie ułatwia rozpoznawanie nadjeżdżających pojazdów na mokrych drogach.

W obszarze sportowym wędkarze szczególnie lubią używać okularów polaryzacyjnych, aby lepiej widzieć ryby pod powierzchnią wody. Wiele osób zdaj sobie pytanie, jak działają okulary polaryzacyjne. Światło zazwyczaj promieniuje we wszystkich kierunkach, czyli jest niespolaryzowane. Gdy światło spolaryzowane uderza w płaską powierzchnię, odbija światło w poziomie i w pionie. W szczególności promienie pionowe powodują niepożądany efekt odblasku w oczach. Jeśli nosimy okulary ze szkłami polaryzacyjnymi, to posiadają one specjalną plastikową powłokę, na której malutkie kryształy są ułożone w poziomych rzędach. Absorbują one promieniowanie pionowe i przepuszczają tylko promieniowanie poziome do siatkówki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne