Strona głównaZdrowieJak rozpoznać dobry gabinet stomatologiczny

Jak rozpoznać dobry gabinet stomatologiczny

Dentysta nie zawsze jest równy dentyście. Cóż takich opinii się pojawia bardzo wiele i nie są one wyssane z palca. Głównym kryterium wyboru gabinetu stomatologicznego jest często to, czy dany podmiot ma kontrakt z NFZ i czy jest możliwe przeprowadzenie leczenia w oparciu o powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Usługi stomatologiczne są bardzo drogie i dla przewlekłego lub specjalistycznego leczenia (np. leczenia enzootycznego lub ortodontycznego) poszukiwane są tańsze gabinety, co ograniczyć może całościowe koszty leczenia, wizyt oraz kontroli.

 

Gabinet stomatologiczny – czy tanio oznacza dobrze?

I tak i nie. Powszechne przekonanie o tym, że droższe usługi są lepsze nie jest do końca prawdziwe. W dobie Internetu można dowolnie porównywać usługi, przeglądać fora oraz orientować się w rankingach poszczególnych przychodni. Dostęp do informacji jest bardzo szeroki i nie trzeba absolutnie już kierować się wyłącznie ceną lub też wyglądem gabinetu. Leczenie stomatologiczne powinno być prowadzone przez kompetentnych specjalistów. Dobrze jest na samym wstępie sprawdzić, czy dany lekarz jest specjalistą od metody leczenia, która nas akurat interesuje. Jeden stomatolog zajmuje się ortodoncją, inny woli leczenie kanałowe, kolejny będzie się świetnie znał na protetyce. Wyspecjalizowanie się jest bardzo ważne – gdy już płacimy za specjalistyczne zabiegi, warto żeby wykonywała je osoba, która przeprowadza takie leczenie regularnie i ma odpowiednie doświadczenie.

 

Gdzie szukać informacji o gabinecie stomatologicznym?

W celu znalezienia dobrego dentysty, który zajmie się jakimś konkretnym tematem dobrze jest dodać zapytanie na ogólnodostępnej grupie dyskusyjnej uczelni medycznej na FB. Jest tam cała masa studentów, stażystów którzy udzielają potrzebnych informacji i bardzo dobrze znają lekarzy zajmujących się określonymi metodami leczenia. Z reguły nie działają tam trolle prowadzący działania marketingowe. Można liczyć na szybkie uzyskanie rzetelnych informacji i znalezienie najlepszego dentysty, który zajmuje się określoną problematyką.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne