Strona głównaUncategorizedJak wybrać dobry pędzel do golenia?

Jak wybrać dobry pędzel do golenia?

Pędzel do golenia to nieodzowny element w pielęgnacji każdego mężczyzny, który goli twarz. Wbrew obiegowym opiniom nie jest to archaiczny sprzęt, przeciwnie – święci tryumfy a firmy produkujące pędzle do golenia prześcigają się w projektowaniu i produkcji coraz to lepszych, nowocześniejszych modeli.

Pędzel do golenia – do czego służy? 

Sprzęt ten używany jest przy tzw. klasycznym goleniu z użyciem maszynki do golenia czy też brzytwy. Powstanie pędzla do golenia datuje się na XVIII wiek, jego trzonki, czyli baza były (i są!) wykonywane z rozmaitych materiałów np. kość słoniowa, srebro czy porcelana. Dziś raczej zmierzamy ku naturalnym rozwiązaniom i są to najczęściej drewno lub bambus. Pędzel do golenia to akcesorium, które zbudowane jest z trzonka oraz włosia lub też włókna. Włosie użyte do produkcji pędzli może być naturalne lub syntetyczne. Każde z nich ma swoje wady i zalety oraz analogicznie -zwolenników oraz przeciwników. Dobór zależy od preferencji miękkości włosia.

Pędzlem rozprowadzamy i spieniamy na twarzy krem czy też piankę/żel do golenia. Niektórzy twierdzą, że pędzel wygładza niejako twarz, przygotowuję ją do zabiegu golenia. Pod wpływem ruchu pędzla, detergent dociera do większej powierzchni skóry i sam zabieg golenia twarzy jest wydajniejszy.

Jakie są zalety pędzla do golenia?

Pędzel do golenia pozwala na zmiękczenie zarostu oraz skóry osoby golącej się. Tak jak wspomniano, pianka czy inny detergent do golenia dociera do każdego włoska na twarzy. Rozprowadzając piankę po twarzy robimy także skórze twarzy peeling, skóra odblokowuje pory, złuszcza się w delikatny i bezpieczny sposób. Pędzel do golenia to bardzo przyjemne akcesorium i jeśli zainwestujemy w taki dobrej jakości na pewno posłuży nam dłużej a my we właściwy sposób zadbamy o naszą skórę twarzy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne