Strona głównaUncategorizedJaki powinien być idealny projekt domu? – cz. II

Jaki powinien być idealny projekt domu? – cz. II

Od idealnego projektu zaczyna się realizacja marzenia o idealnym domu. Warto więc poświęcić trochę uwagi, aby przeanalizować wszystkie najważniejsze punktu projektu domu i wybrać najlepszą i najsolidniejszą firmę.

 1. Podział pomieszczeń w projekcie domu
  Rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń w domu powinno być uzależnione ściśle od tego jakich instalacji  będziemy potrzebować. I tak np. jeśli planujemy wybudować więcej niż jedną łazienkę, dobrze by znajdowały się one możliwie blisko siebie lub jedna nad drugą (w przypadku domu dwukondygnacyjnego). W pobliżu kuchni oraz łazienki powinno znajdować się też pomieszczenie gospodarcze ze zbiornikiem ciepłej wody. Warto również pomyśleć o kwestiach takich jak oddzielenie strefy relaksu (sypialnie) od codziennej strefy użytkowej. Dzięki temu mieszkańcy nie będą sobie nawzajem przeszkadzać
 1. Garaż wolnostojący czy w bryle domu?
  Umiejscowienie garażu to kwestia, którą powinniśmy określić już podczas planowania i projektowania. Biorąc pod uwagę ilość samochodów i sposób w jaki chcemy zagospodarować garaż, możemy zdecydować się na garaż umiejscowiony w bryle domu, garaż przylegający do domu (wolnostojący) lub wiatę garażową.
 1. Jaki dach wybrać?
  Jeśli zależy nam na niskich kosztach budowy, lepiej zdecydować się na dom prosty, o możliwie najmniejszej liczbie załamań i elementów ozdobnych typu bawole oczko, czy lukarna. Nie ma sensu również budować dachu składającego się z wielu połaci. Jego wykonanie jest trudne, a więc narażone na ryzyko przeoczeń i niedociągnięć, poza tym im więcej połaci dachu tym większej ceny możemy się spodziewać. Dach powinien być dobrany ściśle do stylu domu, który wybraliśmy, ale nie zaszkodzi także pamiętać, że dachy o skomplikowanej budowie tworzą ryzyko wystąpienia mostków cieplnych.
 1. Gotowy czy indywidualny – jaki projekt wybrać?
  Większość osób decyduje się projekt gotowy z katalogu. Trzeba przyznać otwarcie, że www.projektyzwizja.pl gotowe projekty domów  są znacznie bardziej opłacalne niż te, które są przygotowywane pod indywidualne zamówienie. Obecnie do wyboru jest także wiele różnych opcji, a oferty poszczególnych firm są na tyle szerokie, że pozwalają wybrać projekt odpowiadający w pełni naszym wymaganiom.

Realizacje gotowych projektów można często podejrzeć na żywo, dzięki czemu  mamy bezpośrednią okazję, by przekonać się, czy teoria dorównuje praktyce i czy wybrany  przez nas projekt na pewno nam odpowiada.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne