Strona głównaZdrowieJakiego rodzaju schorzeniami może zająć się kardiolog?

Jakiego rodzaju schorzeniami może zająć się kardiolog?

Jakiego rodzaju schorzeniami może zająć się kardiolog? Jak wyglądają symptomy zawału serca? (sprawdź na http://topmed.net.pl/zakres-uslug/kardiologia-bialystok/)

Treść     Dbanie o zdrowie, tym bardziej w pewnym wieku jest czymś ważnym. Wraz z upływem lat jesteśmy bardziej podatni miedzy innymi na schorzenia układu krwionośnego. Nie można bagatelizować nawet lekkich objawów oraz zgłosić się do odpowiedniego lekarza.

Kardiolog jest lekarzem, który zajmuje się różnymi wadami i schorzeniami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. W jego obręb wchodzą serce, aorta oraz pomniejsze żyły. To kardiolog zajmuje się przykładowo zbyt wysokim ciśnieniem, które jest częstą przypadłością ludzi w średnim i starszym wieku. Oprócz tego wielu pacjentów, jacy przychodzą do tego typu lekarza skarży się na zaburzony rytm serca, którego przyczyną najczęściej może być migotanie przedsionków.

Najczęściej z wizytą u Kardiolog Białystok kojarzy się ogromnie niebezpieczny dla wielu osób zawał serca. W takim wypadku należy reagować bardzo szybko, gdyż czas jest tutaj ogromnie istotny. Najczęściej w wyniku zatoru dochodzi do przyblokowania tętnicy, która doprowadza do mięśnia krew z tlenem. W wyniku tego typu niewydolności część mięśnia sercowego ulega martwicy. Częstymi objawami są ostry, piekący ból za mostkiem, trwający dłużej niż 30 minut. Jednak nie za każdym razem wygląda to tak typowo. Alarmujące są również inne objawy. Miedzy innymi duszność, jaka nie jest wynikiem wysiłku, jak też ból pleców na wysokości łopatek. Pewnie nikt nie kojarzy bólu w żuchwie i krtani z ewentualnym zawałem serca, a jest w stanie taki stan zwiastować. Niepokojące powinny być również dziwne symptomy układu pokarmowego, takie jak wymioty, odbijanie się czy nudności. Takie rzeczy powinny wzbudzić nasz niepokój.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne