Strona głównaZdrowieKurs doskonalący ratowników medycznych

Kurs doskonalący ratowników medycznych

Kurs doskonalący ratowników medycznych ma na celu pogłębienie i aktualizacje umiejętności dotyczących medycyny ratunkowej. Poniżej przedstawiamy jakie zagadnienia są poruszane podczas kursu.

Informacje na temat kursu doskonalącego dla ratowników medycznych

Jest to kurs, który powinien być zrealizowany maksymalnie podczas 30 dni. Natomiast nie szybciej niż w ciągu 6 dni. W związku z czym większość ośrodków szkoleniowych oferuje intensywne sześciodniowe kursy, w których uczestnicy spędzają po 8 godzin dziennie na zajęciach dydaktycznych. Warto wiedzieć, że jedynie 15 godzin to zajęcia teoretyczne natomiast reszta to praktyka i egzamin. Kurs jest prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę ratownictwa medycznego. Jest doskonałą okazją na pogłębienie wiedzy oraz wymianę doświadczeń. Podczas ćwiczeń praktycznych wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt ratowniczy. Przykładowy ośrodek szkolący ratowników medycznych można znaleźć pod tym adresem https://savealife.pl/

Tematyka szkolenia

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia odnoszą się do zdobycia oraz pogłębienia wiedzy i umiejętności dotyczących pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Spektrum poruszanych tematów jest oczywiście szerokie. Poglądowo można wymienić następujące zagadnienia: ocena pacjenta, techniki reanimacyjne, zabezpieczenie poszkodowanego po urazie, odbieranie porodu, monitorowanie układu krążenia, techniki podawania leków, segregacja poszkodowanych, psychologiczne aspekty ratownictwa medycznego, współpraca z LPR itd.

Szkolenie kończy się egzaminem składającym się z części teoretycznej oraz praktycznej. W przypadku pozytywnego ukończenia kursu i egzaminu uczestnik otrzymuje certyfikat wraz z wpisem do karty doskonalenia zawodowego. Za pomyślne ukończenie kursu przysługuje 120 punktów edukacyjnych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne