Strona głównaZdrowieMasaż leczniczy

Masaż leczniczy

Masaż to niewątpliwa przyjemność i relaks. Dobrze wykonany zabieg stanowi prawdziwe odprężenie dla ciała i duszy. Jednak poza dostarczeniem czystej przyjemności masaż ma również właściwości lecznicze. Przynosi ulgę w bólu, poprawia krążenie krwi, redukuje stres, regeneruje mięśnie po wysiłku. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać oraz jaką technikę stosujemy wyróżnia się wiele odmian masażu. Jest to między innymi masaż leczniczy, odchudzający, relaksacyjny, gorącymi kamieniami, czekoladą, Shiatsu, tajski, sportowy, rehabilitacyjny, segmentarny, izometryczny, aromaterapeutyczny, refleksologiczny. Tak naprawdę odmian masażu istnieje niemal nieskończona ilość. Na przestrzeni wieków powstało tak wiele odmian, że nie sposób wypróbować wszystkich dostępnych na rynku propozycji. W tym artykule skupimy się na klasycznym masażu leczniczym.

Odpowiemy na kilka kluczowych pytań: 

  • Dla kogo dedykowany jest masaż leczniczy? 
  • Ile czasu trwa masaż leczniczy? 
  • Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu leczniczego ?
  • Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet masażu leczniczego? 

Dla kogo dedykowany jest masaż leczniczy? 

Z masażu leczniczego (np. masaż Kraków) przede wszystkim korzystają osoby, które cierpią na dolegliwości bólowe w okolicach kręgosłupa, pleców lub kończyn. Ponadto, masaż leczniczy jest polecany osobom mającym problemy z rwą kulszową oraz w przypadku nadmiernego napięcia mięśniowego spowodowanego np. stresem. Często masaże są stosowane jako uzupełnienie rehabilitacji po zwichnięciu, skręceniu lub złamaniu kości. Kolejną grupą pacjentów są osoby, które spędzają większość życia w pozycji leżącej lub siedzącej, gdyż masaż pomaga zapobiegać odleżynom oraz przykurczom mięśni. 

Masaż leczniczy poza swoją funkcją leczniczą to także przyjemna forma spędzenia wolnego czasu w związku z czym można go polecić każdemu kto po prostu chcę się zrelaksować i przyjemnie spędzić czas. 

Ile trwa masaż leczniczy? 

Pytanie o czas trwania masażu leczniczego pojawia się wyjątkowo często. Standardowa sesja trwa 40-60 minut. Może to być trochę krócej lub trochę dłużej w zależności od wybranego gabinetu oraz od preferencji osoby, która jest masowana. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu leczniczego? 

Tak samo jak w przypadku każdego zabiegu, również w przypadku masażu, należy mieć na uwadze ewentualne przeciwwskazania. Wśród najpopularniejszych wymienia się: problemy skórne, zmiany zakrzepowe, stan gorączkowy oraz wszelkie choroby wirusowe i bakteryjne. Ze względu na menstruacje, szczególną uwagę na termin wykonania zabiegu powinny zwrócić uwagę panie.

Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet masażu? 

Po pierwsze, zwróć uwagę na to kto będzie wykonywał masaż. Masażyści pracujący w publicznych zakładach opieki zdrowotnej powinni posiadać wymagane kwalifikacje, co określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 20 lipca 2011 roku. 

Po drugie, sprawdź czy gabinet masażu dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym w postaci gustownego pomieszczenia oraz wygodnego stołu do masażu. Gabinet, poza wysoką jakością sprzętu powinien zadbać o dezynfekcję oraz tak zwane jednorazowe pokrycie higieniczne. 

Po trzecie, wybierz masażystę, który sprawi że cały zabieg odbędzie się w miłej i relaksującej atmosferze. Pamiętaj, że masaż to moment w którym pozbywasz się stresu. Mówiąc krótko – twój komfort jest najważniejszy.

W ostatnim kroku, warto porównać ceny np. wpisując w wyszukiwarkę “masaż kraków cena”. Gdyż cennik może znacząco się różnić w zależności od renomy oraz polityki cenowej określonego gabinetu. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne