Strona głównaZdrowieOzonatory kwarcowe - nowa technologia jako alternatywa dla płytek ceramicznych

Ozonatory kwarcowe – nowa technologia jako alternatywa dla płytek ceramicznych

  Często podczas burzy z piorunami chcę się otworzyć wszystkie okna, wyjść na zewnątrz i wdychać świeże powietrze wypełnione ozonem. Dlaczego jest tak atrakcyjny dla ludzi? Jak ozon wpływa na organizm? Zrozumienie tego jest ważne, ponieważ na rynku pojawiło się wiele różnych urządzeń – ozonatorów, które według producentów wytwarzają ten gaz. Ozonatory kwarcowe skutecznie usuwają wszystkie wirusy i bakterie z pomieszczeń, zapewniając świeże i czyste powietrze. A jak jest w przypadku ozonatorów z płytkami ceramicznymi?

Czy ozonatory kwarcowe są lepszym rozwiązaniem niż urządzenia z płytkami ceramicznymi?

Ozonator kwarcowy jest urządzeniem idealnym do dezynfekcji wszystkich pomieszczeń bez względu na ich przeznaczenie: mieszkania, domy prywatne, sklepy, magazyny, biura, przedszkola, szkoły. Wyróżnia się mobilnością, dzięki czemu może być wykorzystany do ozonowania samochodów osobowych i ciężarowych, dlatego jest chętnie kupowany przez firmy transportowe i kurierskie. To, co charakteryzuje to urządzenie to duża wydajność, można wykonać skuteczną dezynsekcję domu o kubaturze do 400 m2. Ozonator kwarcowy sprawdza się także do odkażania klimatyzacji, lodówek, wnętrza karetek itp. Zapewnia długi czas użytkowania bez awarii w przeciwieństwie do płytek ceramicznych.

Dlaczego ozonator kwarcowy stał się zamiennikiem płytek ceramicznych?

Sprzedawane obecnie generatory ozonu wykonane są z zastosowaniem technologii płytek ceramicznych, która została uznana za szkodliwą i awaryjną Ten rodzaj ozonatorów produkuje spore ilości wielotlenków azotu, które są szkodliwą substancją dla pomieszczeń mieszkalnych, pojazdów, mogą spowodować uszkodzenie tapicerki, elektroniki czy deski rozdzielczej. Wytwarzane przez płytki ceramiczne substancje mogą zagrażać zdrowiu osób, które będą przebywały we wnętrzu po takim ozonowaniu. Okazuje się, że wilgoć i kurz mogą doprowadzić do uszkodzenia tych urządzeń i wywołać zagrożenie pożarowe. Wymienione skutki działania ozonatora spowodowane są generowaniem przez płytki ceramiczne zbyt dużego stężenia ozonu.

Korzystanie z ozonatora w domu może być niebezpieczne, jeśli nie będzie się przestrzegać zasad korzystania z urządzenia. W tym celu trzeba również wybrać odpowiednie urządzenie bez płytek ceramicznych. Istnieje wiele różnych modeli różniących się cechami technicznymi, ale przy wyborze należy brać pod uwagę nie tylko parametry techniczne, chociaż są one ważne, ale właśnie generowane stężenie ozonu.

Ozonator kwarcowy wytwarza niskie stężenie ozonu bezpieczne dla zdrowia ludzkiego i zwierząt domowych, nie powoduje uszkodzenia żadnych urządzeń i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniach. Według różnych badań zalety ozonu w małych stężeniach polegają na tym, że:

  • Działanie dezynfekujące powoduje zabijanie mikroorganizmów
  • Niszczy substancje toksyczne
  • Poprawia syntezę substancji biologicznie czynnych
  • Łagodzi ból
  • Zwiększa ogólną odporność.

Stosowanie ozonatorów kwarcowych w domu

Ozonator kwarcowy jest przydatny do dezynfekcji pomieszczeń w okresie silnego rozprzestrzeniania się chorób wirusowych, zakaźnych. Sprawdza się do dezynfekcji artykułów gospodarstwa domowego, klimatyzatorów, naczyń, butów. Ozonator dobrze zabija grzyby, pleśń, dezynfekuje wodę.

Ozon jest silnym utleniaczem, a także chlorem i fluorem, jego działanie na mikroorganizmy prowadzi do ich zniszczenia, dlatego służy do dezynfekcji. Jeśli chodzi o komórki ludzkie, w pewnym stopniu są one chronione przed nim przez obecność w nich przeciwutleniaczy tzn. substancji, które zapobiegają procesom utleniania w organizmie, niektóre z nich są częścią błon komórkowych.

W przypadku wdychania wysokiego stężenia ozonu może dojść do zatrucia. Zwiększenie jego zawartości w ludzkim organizmie powoduje powstawanie nierozpuszczalnych form cholesterolu i miażdżycy, a także zabija plemniki, które przy długotrwałym wdychaniu mogą prowadzić do bezpłodności. Dlatego opracowano normy dotyczące zawartości ozonu w środowisku mieszkań i oraz innych obiektów. Tak, więc w pokoju jego zawartość nie powinna przekraczać 0,1 mg / metr sześcienny. Przy normalnym oddychaniu osoba zauważa obecność ozonu w stężeniu 10 razy niższym niż wskazane.

Więcej informacji na temat ozonatorów kwarcowych na: https://ozonatory-kwarcowe.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne