Strona głównaZdrowiePodstawy szczotkowania

Podstawy szczotkowania

Szczotkowanie i nitkowanie to coś, czego wszyscy uczymy się od najmłodszych lat. Prawidłowy sposób mycia zębów zajmuje mniej niż 2 minuty, chociaż wiele osób spędza dużo dłużej lub znacznie mniej. Większość dorosłych spędza mniej niż minutę, co nie jest wystarczającym czasem, aby oczyścić zęby. Aby uzyskać odpowiednią ilość czasu na szczotkowanie, powinieneś spróbować użyć stopera podczas szczotkowania.

Kiedy myjesz zęby, unikaj używania nacisku, ale zamiast tego używaj krótkich, delikatnych pociągnięć. Powinieneś skupić się na trudno dostępnych miejscach i upewnić się, że masz również obszary między zębami. Powinieneś również upewnić się, że masz również powierzchnie z jedzeniem, razem z górnymi i dolnymi dziąsłami. Jeśli skupisz się na wszystkich obszarach swoich ust, dostaniesz wszystko, gdy będziesz je szczotkować.

Wraz z użyciem odpowiednich technik szczotkowania, musisz również użyć odpowiedniej pasty do zębów. Dostępnych jest wiele past do zębów, zaprojektowanych, aby pomóc Ci w różnych warunkach. Możesz uzyskać pastę do zębów, która zapobiegnie bólom zębów, zatrzyma nadwrażliwość i zapobiegnie problemom takim jak kamień nazębny i zapalenie dziąseł. Pasta do zębów jest najlepszym sposobem ochrony zębów, dlatego zawsze należy pytać dentystę, jaki rodzaj pasty do zębów on zaleca.

Aby uzyskać jak najwięcej z szczotkowania, musisz mieć dobrą szczoteczkę do zębów. Istnieje wiele różnych modeli do wyboru, które mogą sprawić, że niezwykle trudno będzie wybrać jeden. Kiedy dokonasz wyboru, powinieneś poszukać szczotek, które mają miękkie włosie. Miękkie włosie jest łatwe na dziąsłach i usunie z zębów płytkę nazębną i inne zanieczyszczenia. Preferowana jest również niewielka głowa, ponieważ może łatwo dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak zęby kręgosłupa.

Należy również pamiętać, aby wymieniać szczotkę co kilka miesięcy lub gdy zaczyna wykazywać oznaki zużycia. Jeśli przeszedłeś przeziębienie, wymień szczoteczkę do zębów, ponieważ szczeciny mogą zawierać zarazki, które mogą wywoływać chorobę od nowa. Szczoteczki do zębów wykazujące zużycie powinny być zawsze wymienione, ponieważ mogą mieć wpływ na dziąsła. Jeśli szczeciny zaczną się zużywać, mogą oderwać dziąsła, co prowadzi do wrażliwości.

Aby jak najlepiej wykorzystać szczotkowanie, powinieneś zawsze używać odrobiny zdrowego rozsądku i poprosić dentystę o jego zalecenia. Mycie zębów pomoże utrzymać je w zdrowiu i zapobiegnie nagromadzeniu się kamienia nazębnego. Należy pamiętać, że szczotkowanie pomaga w uzyskaniu zdrowych zębów, chociaż nadal należy udać się do dentysty w celu regularnych badań kontrolnych. Jeśli dbasz o zęby i czyścisz je regularnie – nie będziesz mieć żadnych infekcji i ubytków.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne