Strona głównaOdżywianieSłodycze – czy mogą być zdrowe?

Słodycze – czy mogą być zdrowe?

Zdrowa żywność nie ogranicza się tylko do warzyw czy owoców, jak każdy sądzi. Słodycze, także mogą być zdrowe. Wiele osób, przechodząc na dietę lub zmieniając swój styl życia, całkowicie stara się zniwelować słodycze. Na krótką metę to pomoże, jednak w końcu nadejdzie taki etap, gdzie organizm będzie ubiegał się o cukier. Nie niweluj ze swojego życia, tego co kochasz, jednak zastąp to zdrowszą wersją. 

Jakie są alternatywy dla typowych słodyczy?

W obecnym czasie, na rynku można znaleźć wiele produktów fit, które doskonale zastąpią zwyczajne, pełno cukrowe produkty. Jednak, nie należy ograniczać się tylko do zakupu, doskonałą opcją jest stworzyć produkty, samodzielnie w domu. W sieci, znajduje się wiele przepisów na desery, ciasta czy batony niskokaloryczne oraz niskocukrowe. Wiele opcji do wyboru. Od deserów na bazie owoców, po grillowane gruszki nadziewane konfiturą. Na rynku dominują skyry oraz batony wysoko proteinowe, różnorodne płatki, zarówno kukurydziane czy jaglane. Dietę, można także uzupełniać bakaliami, orzechami oraz pestkami.

Zdrowe czekolady – czy to możliwe?

Bakalie, orzechy i pestki to idealne produkty na zdrowe dodatki do czekolady. Najzdrowszą czekoladą jest ta gorzka, którą wiele osób nie lubi. Jednak można to zmienić. Spróbować się przebić przez gorzki smak, za pomocą truskawek, malin, żurawiny, śliwki czy wiśni. Na ogół z pomocą przyjdą zdrowe owoce. Doskonałym pomysłem są czekolady HAND MADE . Jest to czekolada, ręcznie robiona oraz ozdabiana niebanalnymi składnikami (np. suszonymi owocami). Z reguły taka czekolada nie posiada białego cukru, konserwantów oraz innych szkodliwych substancji. Nie dość, że różni się wyglądem od tradycyjnej zwykłej czekolady, to w dodatku posiada opakowanie, które jest ekologiczne.

Zestaw koszy prezentowych 

Kosze prezentowe ze słodyczami to idealny prezent dla każdego z nas. Jednak, zamiast kupować je w zwykłym sklepie, gdzie produkty są nafaszerowane niezdrowymi składnikami, wybierz zestawy prezentowektóre są przygotowywane przez sklepy ze zdrową żywnością. Jest to pomysł na prezent na każdą okazje. Bez wątpienia jest to upominek, który dobrze się prezentuje oraz co istotne – może zawierać tylko zdrowe produkty.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne