Strona głównaOdżywianie3 powody, dla których warto pić kolagen w proszku

3 powody, dla których warto pić kolagen w proszku

Kolagen to rodzaj białka, które wchodzi w skład tkanek łącznych. Odpowiada za ujędrnianie skóry i jej młody wygląd. Po 26 roku życia ilość kolagenu w tkankach zaczyna się zmniejszać. Skóra zaczyna się starzeć i wiotczeć. Dostarczanie kolagenu do organizmu pozwala spowolnić ten proces. Co ciekawe, synteza tych białek około 60 roku życia zanika zupełnie. Poznaj 3 główne efekty picia kolagenu. 

Kolagen zapobiega starzeniu się skóry

Ludzkie ciało jest w dużej mierze zbudowane z białek. Kolagen to białko, które odpowiada za rozciągliwość tkanek łącznych. Odpowiada również za odpowiednie nawilżenie skóry. Kolagen w proszku wprowadzany do organizmu w postaci koktajlu lub jako dodatek do jedzenia bardzo dobrze się wchłania i już po kilku godzinach zaczyna się jego dobroczynne działanie. Kolagen zapobiega starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek. Przy regularnym stosowaniu kolagenu w proszku skóra staje się bardziej jędrna i nawilżona.

Kolagen przeciwdziała powstawaniu przebarwień skóry

Stosowanie tego białka pomaga odbudowywać tkankę łączną skóry. Zahamowane zostaje powstawanie przebarwień, a te już istniejące jest o wiele łatwiej wyeliminować z zastosowaniem odpowiednich terapii. Odpowiednie kremy działają na zewnątrz skóry, a kolagen w proszku pomaga odbudować ją od wewnątrz.

Kolagen pomaga pozbyć się niechcianego cellulitu 

Regularne picie kolagenu w proszku pomaga uporać się z cellulitem. Tutaj także działa efekt rewitalizujący tego białka. Ponadto kolagen regeneruje chrząstki, co sprzyja wszelkim aktywnościom fizycznym, nawet u osób w starszym wieku.

Płynny kolagen z witaminami poprawia również kondycję włosów i zapobiega ich wypadaniu. Preparaty kolagenowe w formie proszku są łatwe w zastosowaniu. Dostępne są w wielu smakach lub nie mają go w ogóle. Można go bezpiecznie stosować, ponieważ nie powoduje skutków ubocznych. Działa nie tylko odmładzająco na skórę, ale pomaga również w regeneracji chrząstek i stawów. Jak w każdej kuracji, ważne jest regularne stosowanie dawki kolagenu rekomendowanej przez producenta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne