Strona głównaOdżywianieBudowanie zdrowych nawyków żywieniowych w przedszkolu

Budowanie zdrowych nawyków żywieniowych w przedszkolu

Większość rodziców zna problem nadmiaru słodyczy w diecie dziecka, czy jego walki o niezdrowy posiłek. Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku smak zdrowych i naturalnych produktów. Wybierając przedszkole warto poznać panujące w nim zasady dotyczące odżywiania i sposobu przygotowywania posiłków. Dla Twojego dziecka będzie to niemal drugi dom, także jedzenie w nim będzie koniecznością. Dzieci są bardziej wymagające pod kątem odżywiania, wyglądu posiłku i jego atrakcyjności, niż dorośli. Zwróć zatem uwagę na ten aspekt przy wyborze odpowiedniego miejsca dla Twojej pociechy. 

Wpływ zdrowego posiłku na rozwój Twojego dziecka

Dbając o zdrowe menu Twojego dziecka, dbasz o jego rozwój, koncentrację, prawidłowy wzrost i zdrowie. Zdrowy posiłek nie obciąża organizmu a wzmacnia go, dodaje energii, dba o dobre samopoczucie i odporność. Jeśli Twoje dziecko nie lubi zdrowych produktów a wybierasz właśnie przedszkole dla niego, wybierz takie, gdzie nauczy się zdrowo jeść. To bardzo ważne dla jego prawidłowego ukształtowania. Odpowiednia dieta pomoże Twojemu dziecku w pokonywaniu trudności, zadaniach sprawnościowych, ułatwi naukę i co bardzo ważne, uchroni przed niechcianymi chorobami.

Nauka poprzez zabawę, czyli wspólne gotowanie

Wspólne przygotowywanie posiłków to nie tylko świetna zabawa. Dla dziecka to też znak, że masz do niego zaufanie i że jest dla Ciebie ważne. Czas spędzony z rodzicem na przygotowywaniu posiłku jest bezcenny i z pewnością odkryjecie płynące z tego korzyści. Dzieci lubią wyzwania i pochwały po ich wykonaniu.

Wybierając przedszkole, znajdź takie, gdzie dzieci będą mogły uczestniczyć w przygotowaniach swoich posiłków. To bardzo rozwojowe zajęcie, które wpłynie korzystnie na relacje z innymi dziećmi i poczuciu bycia częścią tej społeczności. Dziecko ma naturalną potrzebę próbowania i jeśli tylko będzie miało okazję do tego, z pewnością polubi się z warzywami i owocami. Możliwość dotykania, poznawania struktury produktów, ich zapachu, koloru i oczywiście smaku jest dla dziecka naturalną metodą poznawczą. Warto dać mu tę możliwość i stworzyć sprzyjające środowisko.

Więcej można przeczytać na: przedszkole wola

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne