Strona głównaUncategorizedCzemu warto pójść na kurs arteterapii?

Czemu warto pójść na kurs arteterapii?

Arteterapia to nowoczesna terapia, która rozwija zdolności manualne i pozwala zapomnieć o problemach zdrowotnych. Zajęcia są uspokajające, a terapeuta może łatwiej zbliżyć się do pacjenta i pomóc mu w jego problemach. Kursy z arteterapii pozwalają terapeutom i psychologom poznać techniki, ułatwiające pracę z pacjentami. 

Na czym polega kurs arteterapii?

Kurs arteterapii dla psychologów i terapeutów jest podzielony na cztery zjazdy. W trakcie kursy specjaliści pokazują, jak sztuka może wyzwalać emocje oraz pomagać w wyzwalaniu ukrytych myśli. Terapeuci poznają nie tylko różne techniki plastyczne, ale również sposoby na diagnostykę na podstawie zajęć plastycznych. Zaskakujące jest to, jak poprzez sztukę można zdiagnozować pacjenta, a także pomóc mu wyzwolić uczucia. Na zajęciach poznawane są również techniki tworzenia, ale i destrukcji, ponieważ zarówno tworzenie jak i niszczenie może dawać efekt terapeutyczny.

Kurs podzielony jest tak, by kursanci mogli poznać zarówno różne rodzaje sztuk plastycznych, które są wykorzystywane w trakcie terapii.

Kto może skorzystać z kursu arteterapii?

Z kursu arteterapii mogą skorzystać psychologowie i pedagodzy, a nawet przedszkolanki i nauczyciele wczesnoszkolni. Dzięki wiedzy będą mogli wprowadzić zajęcia arteterapii w swojej pracy oraz angażować dzieci we wspólną zabawę.

Bardzo dobrym pomysłem jest wykupienie kursu arteterapii, jeśli pracujemy w ośrodkach dla osób starszych. Osoby w podeszłym wieku potrzebują aktywizacji, a sztuka jest wspaniałym zajęciem. Nie tylko bardzo uspokaja, ale także daje wiele radości. Uwalnia emocje, uspokaja i pomaga w radzeniu sobie z samotnością. 

Ponieważ kurs arteterapii jest skierowany do terapeutów oraz psychologów, warto by uczestniczyły w nim osoby, które miały już doświadczenie z terapią. To sposób na rozszerzenie technik terapii oraz możliwość poznania sposobów na dotarcie do trudnych pacjentów. Jest on prowadzony przez specjalistów, którzy od lat stosują arteterapię w diagnostyce i leczeniu pacjentów z problemami zdrowotnymi. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne