Strona głównaZdrowieDepilacja laserowa – dlaczego warto skorzystać?

Depilacja laserowa – dlaczego warto skorzystać?

Jeśli chcesz porządnie pozbyć się podrażnień skóry po goleniu oraz zaoszczędzić czas spędzany w łazience na mało przyjemnej depilacji to depilacja laserowa wydaje się rozwiązaniem, który warto rozważyć. W niniejszym artykule przedstawiamy garść podstawowych informacji wyjaśniających na czym polega depilacja laserowa oraz przedstawiamy kilka powodów przemawiających za tym rozwiązaniem.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to popularny zabieg. Można ją stosować na różne części ciała. Zabieg ten jest ceniony za swoją skuteczność.

Osoba wykonująca zabieg przykłada głowice lasera blisko skóry. Następnie za pomocą fotoremolizy uszkodzeniu ulega struktura cebulek włosowych. W efekcie można pozbyć się włosów na dłuższy czas niż w przypadku tradycyjnych metod depilacji.

Potrzebny czas na wykonanie zabiegu powinien być dokładnie omówiony z kosmetologiem. Można jednak założyć, że średnio zabieg tego typu trwa około 30-120 minut. Warto odnotować, że do osiągnięcia oczekiwanego efektu czasami potrzebnych jest kilka sesji (z reguły maksymalnie 4-6 sesji).

Dlaczego warto wybrać się na depilacje laserową?  

Przede wszystkim warto rozważyć depilacje laserową z prostego względu. Jest to zabieg, który działa długoterminowo. Zabieg tego typu pozwala uzyskać pięknie gładką skórę oraz uwolnić się od przeróżnych mało przyjemnych metod depilacji. Stawiając na bezbolesną depilację laserową można zapomnieć o kremach, wosku, żyletkach, golarkach oraz problematycznych wizytach w gabinetach kosmetycznych.

Wykonanie zabiegu depilacji laserowej jest kompletnie bezbolesne i bezpieczne dla skory. Istotnym argumentem za depilacją laserem jest uniknięcie podrażnień. Depilacja laserowa nie powoduje podrażnionej skóry, wrastających włosków lub krwawiących zacięć, które niestety są charakterystyczne dla innych metod depilacyjnych.

To wszystko sprawia, że popularność depilacji laserowej stale rośnie i wszystko wskazuje na to, że ten sposób na pozbycie się kłopotliwego owłosienia będzie wybierany przez coraz więcej osób.

Poznaj najnowsze technologie medycyny estetycznej z klinikadrduda.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne