Strona głównaZdrowieBądź gotowy na każdą sytuację

Bądź gotowy na każdą sytuację

Wypadki się zdarzają i to najczęściej wtedy, gdy w ogóle się ich nie spodziewamy. Warto być na nie gotowym i zdawać sobie sprawę jakie akcesoria przydadzą się w awaryjnej sytuacji. Choć polskie prawo nie wymaga, posiadania w samochodzie apteczki, to warto ją posiadać. Chociażby z tego względu, że udzielenie pomocy ofiarom wypadku jest obowiązkowe. Gdzie kupić apteczkę i co powinna zawierać?

To musisz mieć w apteczce

Niektóre pojazdy są wyposażone w apteczki od samego początku. Coraz bardziej popularną praktyką producentów samochodów, jest dodawanie zestawów do niesienia pierwszej pomocy. Jednak w sytuacji, gdy Twój pojazd nie zawiera apteczki, to na właścicielu – czyli Tobie, spoczywa odpowiedzialność wyposażenia swojego auta w niezbędne akcesoria, które będą pomocą w razie wypadku. Wybierając się na zakupy warto pamiętać, że apteczka, apteczce nierówna. Najprostsze i najtańsze zestawy pierwszej pomocy kupowane w supermarketach są przeważnie bardzo ubogo wyposażone, a produkty, które w nich znajdziemy mogą być bardzo niskiej jakości.

Apteczka samochodowa w swojej najbardziej podstawowej wersji powinna zawierać sterylne kompresy gazowe, plastry z opatrunkiem i bez opatrunku, bandaże, opaskę elastyczną, środek dezynfekujący na bazie etanolu, ustnik do wykonywania sztucznego oddychania metodą usta-usta, trójkątną chustę, lateksowe rękawiczki ochronne, folię termoizolacyjną a także agrafki, nożyczki oraz instrukcję udzielania pierwszej pomocy. Tak skompletowany zestaw pozwoli nam zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także nieść doraźną pomoc na miejscu wypadku.

Czego nie powinniśmy przewozić w apteczce samochodowej?

Zdecydowanie należy unikać przewożenia wszelkiego rodzaju leków. Wnętrze samochodu – zarówno jego kabina, jak i przestrzeń bagażowa, są narażone na wysokie zmiany temperatury i wilgotności. Tabletki czy syropy z reguły muszą być przechowywane w ściśle określonych warunkach i apteczka samochodowa znajdująca się w aucie, nawet garażowanym, jest nieodpowiednim miejscem dla leków. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne