Strona głównaZdrowieDermokosmetyki - na jakie problemy działają?

Dermokosmetyki – na jakie problemy działają?

Za pomocą dermokosmetyków można wyleczyć różnego rodzaju problemy skórne, gdyż produkty te zawierają w sobie składniki aktywne, które zostały przebadane klinicznie. Proces ich produkcji przypomina wytwarzanie preparatów medycznych, gdyż zaangażowani są w niego specjaliści. Dzięki temu dermokosmetyki pomagają w kuracjach wielu problemów skórnych, m.in. łojotokowego zapalenia skóry.

Dermokosmetyki mogą być stosowane jako zamiennik dla medycyny estetycznej. Są hipoalergiczne, dzięki temu można je stosować nie tylko przy skórze wrażliwej, ale nawet u dzieci czy osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Preparaty drogeryjne i dermokosmetyki – różnice

Dermokosmetyki, w odróżnieniu od zwykłych produktów, mają o wiele wyższe stężenie substancji aktywnych, a ich działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Do wspomnianych składników mogą należeć: antyoksydanty (niwelujące działanie wolnych rodników), substancje pochodzenia roślinnego oraz witaminy (np. witaminy młodości, czyli A, C i E). Do produkcji dermokosmetyków nie używa się substancji zapachowych, które mogą powodować podrażnienia i reakcje uczuleniowe, oraz konserwantów.

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry powoduje swędzenie i dyskomfort, które można zredukować za pomocą dermokosmetyków. Służy do tego m.in. linia Sebovalis, która redukuje przyczyny choroby i delikatnie pielęgnuje skórę, minimalizując objawy.

Regeneracja komórek skóry dermokosmetykami

Dermokosmetyki do cery dojrzałej regenerują komórki, gdyż działają na łańcuch DNA. Dzięki temu skutecznie redukują widoczne oznaki starzenia się. Do kuracji przeciwstarzeniowych używa się np. produktów z linii Sesgen 32, które poprzez zastosowanie nanotechnologii mogą wnikać w głębsze warstwy skóry. Naprawa komórek skóry to tylko jeden ze sposób działania tych produktów. Oprócz tego nawilżają skórę i ujędrniają ją, dzięki czemu spłycają się zmarszczki i redukują przebarwienia, a więc główne oznaki upływu czasu. Warto pamiętać, że na proces starzenia się ma wpływ także styl życia, np. zła dieta czy stres. Odpowiednio dobrane produkty mogą wpłynąć regulację procesów metabolicznych.

Oczyszczanie skóry wrażliwej

Oczyszczanie skóry wrażliwej musi być delikatne, aby nie podrażnić cery. Przez to także powinno być skuteczne, aby zminimalizować kontakt kosmetyku ze skórą i uniknąć tarcia mechanicznego. Doskonale nadają się do tego dermokosmetyki, np. z serii Sensyses, które dzięki zawartości liposomów rozpuszczają produkty do makijażu.

Dowiedz się więcej o dermokosmetykach marki Sesderma.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne