Strona głównaZdrowieCo warto wiedzieć o leczeniu osoczem bogatopłytkowym?

Co warto wiedzieć o leczeniu osoczem bogatopłytkowym?

We współczesnych czasach coraz bardziej popularne stają się zabiegi przeciw starzeniu się. Jedną z często wybieranych opcji jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest to znany sposób odmłodzenia naszego wyglądu. Uważa się, że jest to doskonała alternatywa dla zabiegów z użyciem botoksu. Dzieje się tak dlatego, że procedura ta daje dużo bardziej naturalny efekt. Leczenie osoczem bogatopłytkowym ma na celu poprawę koloru i elastyczności skóry.

Należy zauważyć, że substancja ta pochodzi bezpośrednio z krwi pacjenta. Odwirowywana ona jest w wirówce wykonanej specjalnie do tego celu. Osocze takie jest substancją bogatą w płytki krwi. I to właśnie ten element decyduje o jego wysokiej wydajności. Płytki krwi są bowiem odpowiedzialne za regenerację skóry. One pobudzają ją do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Po tym zabiegu twarz wygląda bardziej estetycznie, ale rysy twarzy nie zmieniają się tak, jak ma to miejsce po zaaplikowaniu botoksu. Procedura z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest opcją dla osób, które chcą dokonać zmian. Ważne jest, aby pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek błędów, nie będą one tak zauważalne jak w przypadku zaaplikowaniu botoksu. Nie powoduje ona obrzęków i nie blokuje mięśni. Dlatego też, jeśli marzymy o naturalnym odmłodzeniu skóry, możemy wziąć ten parametr pod uwagę. Pierwsze efekty leczenia osoczem bogatopłytkowym powinny być widoczne po około 2-3 miesiącach od jego wykonania. Musimy również pamiętać, że zabiegi te są częścią serii różnych zabiegów. Po jednej operacji nie należy spodziewać się imponujących rezultatów. Istnieją również przeciwwskazania dla zastosowania osocza bogatopłytkowego. Dotyczy to osób, które obecnie zmagają się z ropnymi zmianami skórnymi, opryszczką, chorobami krwi, nowotworami i innymi infekcjami. Operacja nie powinna być wykonywana także w czasie ciąży i karmienia piersią. Ludzie, którzy boją się igieł, powinni również dokładnie przemyśleć decyzję o poddaniu się temu zabiegowi. Igły są jednym z najważniejszych narzędzi podczas tej procedury.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne