Strona głównaUncategorizedHIT pierwszych kąpieli - wanienka ze stojakiem!

HIT pierwszych kąpieli – wanienka ze stojakiem!

Kąpiel Maluszka to wraz z usypianiem, przewijaniem i karmieniem nieodzowny element macierzyństwa, dlatego zakup odpowiedniej wanienki powinien być przemyślany i zgodny z oczekiwaniami przyszłych rodziców. Czym się kierować przy wyborze wanienki? Jaka jest najbezpieczniejsza i najwygodniejsza wanienka dla Malucha? Podpowiadamy!

Na rynku znajdziemy tak szeroki wybór wanienek, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swojej Pociechy. Najważniejszym kryterium jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka – wanienka powinna być stabilna, tak by pluskające się dziecko nie przewróciło się wraz z wanienką, ani nie wylało wody na zewnątrz. Wanienka powinna być też wygodna dla rodzica, jeżeli np rodzice są wysocy, wówczas świetnie sprawdzi się wanienka ze stojakiem, dzięki temu rodzice będą mieli pełną swobodę ruchu i nie nabawią się bóli kregosłupa. Do najpopularniejszych wanienek należą:

  • wanienka tradycyjna. Najbardziej klasyczna, plastikowa, bez dodatkowych funkcji, nie nadszarpująca domowego budżetu. Duża i lekka, lecz niezbyt poręczna, ponieważ pełna wody stanowi spory ciężar. Często uzupełniane są o wkładkę profilowaną “foczkę” podtrzymującą niemowlę podczas kąpieli lub w przypadku starszych dzieci o maty antypoślizgowe. Wanienki tego typu występują też w zestawach ze stojakami, najczęściej jednak kupowane są z myślą o samodzielnym stosowaniu w wannie, na podłodze, czasem na meblach.
  • wanienka ze stojakiem. Pisaliśmy o tym nieco wyżej. Wanienka sprawdzi się rodzicom, którym natura nie odmówiła wzrostu i ciągłe schylanie nie dość, że jest problematyczne, to i bolesne. Wanienka ze stojakiem w pełni eliminuje ten problem. Stojak pozwala obsługiwać kąpiel bez nadwyrężania kręgosłupa. Po złożeniu stojak zajmuje mniej miejsca niż komoda kąpielowa i jest kompromisem w mniejszych przestrzeniach. Należy jednak pamiętać, że każdorazowo wymaga złożenia i wymaga przestrzeni do przechowywania.
  • wanienka turystyczna. Jak sama nazwa wskazuje taką wanienkę stosuje się od czasu do czasu – podczas rodzinnych wojaży. Wanienka taka jest najczęściej nadmuchiwana, lub składana, dzięki temu z łatwością zmieści się w bagażniku, czy złożona w szafie.

Niezależnie od tego jaką wanienkę rodzice wybiorą, należy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Malucha, a jak zmieści się w wanience jeszcze zabawkowa kaczuszka – wówczas kąpiel będzie czystą przyjemnością.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne