Strona głównaZdrowieLaserowe zamykanie naczynek - jak pozbyć się pajączków?

Laserowe zamykanie naczynek – jak pozbyć się pajączków?

Laserowe zamykanie naczynek to świetna broń w walce z pajączkami, rumieniem i innymi mankamentami cery naczynkowej. Obecnie laser na naczynka stosuje się nie tylko na skórę twarzy, ale i inne obszary ciała: dekolt, dłonie czy nogi. Zamykanie naczynek laserem opiera się na zjawisku fototermolizy selektywnej – wiązka światła o odpowiedniej długości podgrzewa rozszerzone naczynka, co powoduje ich obkurczenie i zamknięcie. W tym celu stosuje się laser Cutera Genesis oraz urządzenie hybrydowe IPL Lumecca Inmode. Zabiegi z ich użyciem opisują eksperci z warszawskiej Kliniki Melitus

Kiedy zamykać naczynka laserem? Jakie są wskazania?

Laserowe zamykanie naczynek to rozwiązanie dla osób borykających się z takimi problemami skóry, jak pajączki (teleangiektazje), rumień, a nawet trądzik różowaty. Tego typu zmiany należy jak najszybciej usunąć. Zaniedbanie prowadzi do zaostrzenia objawów i znacznego pogorszenia kondycji skóry. Ponadto warto pamiętać – wyjaśnia dermatolog dr n. med. Maria Noszczyk z Kliniki Melitus w Warszawie – że o ile sieć czerwonych naczynek na twarzy najczęściej pojawia się w wyniku uwarunkowań genetycznych, ale też błędów żywieniowych i pielęgnacyjnych. Dlatego terapię zawsze należy łączyć z pewną zmianą stylu życia.

Mając problemy z cerą naczyniową, lepiej unikać opalania i wychodzenia na słońce bez ochrony UV. Naczynia krwionośne rozszerzają się pod wpływem ciepła, stając się coraz bardziej widoczne. Dlatego przeważnie na laserowe zamykanie naczynek najlepiej umówić się przed nadejściem lata, tym bardziej, że po zabiegu trzeba przestrzegać zasad fotoprotekcji – zwiększonej ochrony przeciwsłonecznej. Wyjątkiem są zabiegi wykonywane laserem Cutera Genesis, które przeprowadza się bez względu na porę roku oraz typ skóry i opaleniznę.

Zamykanie naczynek laserem Cutera Genesis

Laser Cutera Genesis redukuje zmiany naczyniowe i objawy starzenia skóry. Oznacza to, że z jego pomocą można usunąć naczynka, a dodatkowo także zmarszczki, blizny, a nawet rozszerzone pory. Laser na naczynka Cutera z głowicą Genesis emituje wiązkę światła o długości 1064 nm, która przenika do skóry właściwej, stymulując ją do regeneracji i przebudowy. Światło lasera podnosi temperaturę naczyń krwionośnych, rozpoczynając w ten sposób produkcję nowego kolagenu i głęboką rewitalizację skóry. Termiczna relaksacja skóry to metoda, która przynosi bardzo zadowalające efekty terapeutyczne – wyjaśnia ekspert laseroterapii, dermatolog dr Grzegorz Kołodziejski z Kliniki Melitus. Laser na naczynka Genesis sprawdza się u pacjentów, którzy walczą z teleangiektazjami, silnym rumieniem, a przy tym chcą pokonać zmarszczki, ujednolicić skórę. Podobne działanie wykazuje urządzenie Lumecca Inmode, chociaż wskazania do jego użycia są nieco inne.

Zamykanie naczynek laserem Genesis

  • Nieinwazyjne usuwanie pajączków, a także blizn, przebarwień, rozszerzonych porów
  • Odmładzanie i profilaktyka anti-aging
  • Wskazane dla każdego typu skóry
  • Brak okresu rekonwalescencji
  • Uzyskanie długotrwałej poprawy
  • Dostępny przez cały rok

Usuwanie rumienia naczyniowego urządzeniem Lumecca Inmode

Lumecca Inmode to urządzenie hybrydowe, które łączy właściwości różnych laserów medycznych – KTP, barwnikowego i IPL. Dzięki temu wytwarza wiązkę światła o długości 500-600 nm, które wysyła w krótkich 3 milisekundowych impulsach. W ten sposób światło dociera do większej ilości rozszerzonych naczyń krwionośnych, które zamyka pod wpływem ciepła. W Klinice Melitus Lumecca Inmode stosuje się przede wszystkim do usuwania rumienia naczyniowego i zmian pigmentacyjnych. Dużą zaletą tego urządzenia jest działanie odmładzające. Już po jednym zabiegu cera staje się rozjaśniona i wygląda na zdrową – mówi dr Kołodziejski z Kliniki Melitus. To bardzo przekonujące dla pacjentów, którym zależy na szybkiej poprawie. Pierwsze efekty widać po jednej sesji, chociaż niejednokrotnie w leczeniu zmian naczyniowych potrzebna jest dłuższa terapia. Wszystko zależy od stopnia uszkodzeń skóry i jej ogólnej kondycji.

Usuwanie zmian naczyniowych z Lumecca Inmode

  • Leczenie rumienia naczyniowego i usuwanie zmian pigmentacyjnych (pieprzyków, plam starczych, poparzeń słonecznych)
  • Fotoodmładzanie i pokonanie niedoskonałości
  • Niewskazany dla opalonej skóry
  • Brak okresu rekonwalescencji

O tym, który laser na naczynka wybrać, powinien zadecydować specjalista. Dlatego, aby pokonać problemy skóry naczyniowej, trzeba zacząć od rozmowy z dermatologiem. Szukasz kliniki oferującej zamykanie naczynek w Warszawie? Zgłoś się do Kliniki Melitus: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne