Strona głównaZdrowieTani schodołaz gąsienicowy dla osoby niepełnosprawnej

Tani schodołaz gąsienicowy dla osoby niepełnosprawnej

Osoby niepełnosprawne często muszą borykać się z problemem związanym z wchodzeniem po schodach – zazwyczaj w miejscach publicznych, ale zdarza się i tak, że są zmuszone do mieszkania w nieposiadającym windy budynku w mieszkaniu na wyższym piętrze. Podczas gdy niegdyś wydawało się niemożliwe, żeby poradziły sobie w takiej sytuacji i konieczna okazywała się albo szybka wyprowadzka, albo bardzo rzadkie opuszczanie własnego lokum (właśnie ze względu na niewygodę w zjeżdżaniu po schodach), dziś jest już szereg rozwiązań, które są w stanie ułatwić codzienne życie w takich osób i znacząco poprawić ich komfort.

Idealne rozwiązanie!

Jednym z rozwiązań, o których była mowa we wstępie są schodołazy gąsienicowe dla niepełnosprawnych (https://www.prolifter.pl/schodolazy-gasienicowe-dla-osob-niepelnosprawnych-c-2_4.html). W wielkim skrócie, jak zresztą sama nazwa może sugerować, są to urządzenia, które za pomocą specjalnych gąsienic, pozwalają przetransportować wózek nawet na najwyższe piętro z możliwych. Wózek stawia się na platformie, na której są umiejscowione owe gąsienice. Całość oczywiście pozwala pokonywać zakręty, a ze względu na swoją szerokość niewiele przekraczającą szerokość samego wózka, są w stanie zmieścić się nawet na wąskich klatkach schodowych. Tego typu urządzenie zawiera podpięty do siebie akumulator, który na jednym ładowaniu pozwala na przebycie nawet kilkudziesięciu pięter (około 40-50 to obecnie standard w schodołazach). A to wszystko przy zachowaniu stabilności i komfortu osoby niepełnosprawnej – bez żadnych podskoków na każdym stopniu.

Dlaczego warto zainwestować?

Poza wspomnianym oczywistym komfortem, schodołazy zapewniają osobie niepełnosprawnej wiele innych korzyści. Jedną z nich jest większa żywotność ich wózków. Każdy wie, że pojazdy te potrafią się bardzo niszczyć – w szczególności przy kontakcie z nierówną nawierzchnią. Prawdą jest, że zostały wykonane z bardzo solidnych materiałów, jednak jako że mają służyć przez wiele lat, najlepiej i najrozsądniej po prostu je oszczędzać – a schodołazy właśnie to umożliwiają. W dodatku za niedużą cenę.

Więcej na: https://www.prolifter.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne