Strona głównaZdrowieTerapia online - pozwól sobie pomóc

Terapia online – pozwól sobie pomóc

Korzystaj z pomocy specjalistów

Powodów, dla których warto skorzystać z usług psychologa lub terapeuty, jest wiele. Od problemów z osobowością, przez różnego rodzaju traumy, po zwykłą chęć lepszego poznania samego siebie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy (lub też po prostu nie chcemy) korzystać z usług specjalistów, którzy pracują stacjonarnie, możemy skorzystać z usług świadczonych przez internet. Terapia online może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozwiązać swoje problemy, bez spotkań face to face ze specjalistą. Pamiętaj, że wielu problemów nie można rozwiązać samodzielnie, bez fachowej pomocy kogoś, kto spojrzy na nas obiektywnie i z dystansem, nie będąc emocjonalnie zaangażowanym w znajomość z nami.

Zalety terapii prowadzonej przez internet

Terapia online, na pierwszy rzut oka nie różni się bardzo od terapii prowadzonej w standardowy sposób. Jedyną widoczną różnicą, jest bowiem fakt, że spotkania “terapeuta-klient,” odbywają się za pośrednictwem internetu. Terapeuta online, będzie bowiem prowadził spotkanie w dokładnie taki sam sposób, w jaki by to robił spotykając się z kimś w swoim gabinecie. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładniej, okaże się, że terapia online ma więcej zalet, niż wydawało nam się na początku.

Do zalet tych niewątpliwie zależy oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na dojazd do gabinetu naszego terapeuty lub psychologa. Dodatkowo, możliwość korzystania z usług online sprawia, że osoby z mniejszych miejscowości, a także te przebywające za granicą kraju, mogą w łatwiejszy sposób uzyskać pomoc. Również osoby, które dużo podróżują i nie mają jak nawiązać stałej relacji z terapeutą pracującym stacjonarnie, z pewnością będą zadowolone mogąc korzystać z usług specjalistów, którzy świadczą swoje usługi online. Terapia prowadzona za pośrednictwem internetu może być również dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają odwagi udać się do specjalisty i na żywo opowiedzieć komuś o tym, co ich trapi. Starajmy się pamiętać, że specjaliści są po to, by nam pomóc.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne