Strona głównaZdrowieWskaźnik masy ciała – kalkulator BMI

Wskaźnik masy ciała – kalkulator BMI

Wskaźnik masy ciała z języka angielskiego określa się jako body mass index. Jest to forma obliczania informacji na temat BMI, a jego wynik wskazuje na stan naszego zdrowia. Mam tu na myśli stan nadwagi i niedowagi. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby wynik ten wychodził zawsze w normie, ale jak wiadomo różnie to bywa. Jeśli chcesz sprawdzić swój wskaźnik BMI kliknij: www.bmi-kalkulator.pl

Znajdziesz tam nie tylko kalkulator, ale również wyjaśnienie jego wyniku. Obliczanie wskaźnika masy ciała pomoże Ci skutecznie rozpocząc drogę ze zdrowym trybem życia.

Dla przykładu wynik BMI 21 jest wynikiem w normie. Norma określana za dobrą mieści się w przedziale 18,5-25, więc można stwierdzić, że wynik 21 jest bardzo dobry, jeśli nie idealny. Mimo tak dobrego wyniku, nie możemy zapominać o inwestowaniu w siebie i swoje zdrowie. To co jemy i jak żyjemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Warto wpleść w swoje codzienne obowiązki odrobinę ruchu. Dobrze dobrana dieta i odrobina ruchu będzie podstawą zdrowia i na pewno usatysfakcjonuje nie tylko tych, którzy chcą poprawić swoje BMI, ale również tych, którym wynik wyszedł pozytywny, ale mimo wszystko chcą coś zmienić.

 

BMI powyżej normy

Body Mass Index wynoszące 25 to już niestety powyżej normy i jest określane jako nadwaga. Nie jest to jednak jakieś zbyt duże odstępstwo od normy, stąd też istnieje duża możliwość jego dość szybkiego naprawienia. W takim przypadku warto skupić się na zniwelowaniu tłuszczu z okolicy brzucha, który został uznany za bardziej groźny dla zdrowia, niż ten osadzony w okolicach pośladków. Częściej jednak otyłość brzuszna dotyka mężczyzn. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest popracowanie nad własnym ciałem i przemiana tego tłuszczu w masę mięśniową.

Zdarzają się również sytuacje, gdy, np. kulturyści osiągają skrajną otyłość według BMI, posiadając jedncześnie bardzo małą ilość tkanki tłuszczowej. Jednocześnie wskaźnik masy ciała może wskazywać niedowagę u osoby, która jest szczupła, wysoka i trenuje lekkoatletykę.

Istnieje także różnica w przypadku wystąpienia chorób. Tutaj wpływ ma populacja oraz różne proporcje ciała. Dla przykładu, w krajach azjatyckich ryzyko wystąpienia cukrzycy jest wyższe w przypadku niższych wartości BMI. Zawartość tłuszczu w całym organizmie jest wyższa u kobiet niż u mężczyzn, zakładając normalną masę ciała. U kobiet tkanka tłuszczowa odpowiada za płodność i dojrzewanie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne