Strona głównaSportNowoczesne koszulki do tenisa absorbujące wilgoć

Nowoczesne koszulki do tenisa absorbujące wilgoć

Tenis to jedna z najbardziej niezwykłych dyscyplin sportowych. To dziedzina sportu, która w ostatniej dekadzie przeszła sporo przeobrażeń, zawsze za sprawą najwybitniejszych sportowców. Aby osiągnąć w niej efekty, naukę gry w tenisa należy zacząć w wieku 5-6 lat. Jeszcze niedawno zawodniczki kończyły sportową karierę w wieku dwudziestu paru lat, a mężczyźni niewiele później. Dzisiaj limity wieku został przekroczone w sposób spektakularny, pokazując, że jest to dyscyplina właściwie na całe życie.

Koszulki do tenisa, czyli jak ubierać się na kort tenisowy?

Od początku swojej obecności wśród dyscyplin sportowych gra w tenisa stworzyła własny dress code. Jego charakter wynikał z długiej tradycji dyscypliny, a przede wszystkim z jej elitarnego charakteru. Przepisy sportowe dla profesjonalnego uprawiania sportu dokładnie określają wygląd ubioru. Jednym z jego elementów są koszulki do tenisa, które również są przedmiotem instrukcji w zakresie kroju i elementów sponsorskich. Jeszcze do niedawna każda koszulka do tenisa męskiego musiała mieć krótki rękaw, niedopuszczalne było, by była ona ich pozbawiona. Jednak za sprawą jednego z topowych zawodników zaczęto dopuszczać koszulki do tenisa zupełnie bez rękawów, przypominające podkoszulek.

Emblematy sponsorskie na koszulkach do tenisa

Gdy po raz pierwszy na korcie pojawił się zawodnik w koszulce do tenisa przypominającej podkoszulek, sędzia prowadzący mecz wycofał go do szatni. Jednak z czasem zaczęto akceptować taki strój, nawet w hali. Takiej tolerancji koszulki do tenisa nie zdobyły jednak nigdy, gdy ocenie podlegały logotypy sponsorskie widoczne na rękawkach bluzek czy z przodu koszulki. Przepisy obu federacji dokładnie opisują wielkość i lokalizację poszczególnych logotypów. Przede wszystkim określają procentowo wielkość znaku w stosunku do powierzchni tkaniny. Za nieprzestrzeganie przepisów zawodnik płaci dotkliwą karę pieniężną.

Ewolucja tenisowego stroju

Strój do tenisa przeszedł długą drogę zmian. Najwięcej nastąpiło ich w ubiorze kobiet – przede wszystkim zmieniała się długość sukienki i spódniczki. Najmniej zmian notują koszulki do tenisa, chociaż i te ulegały przeobrażeniom, wynikającym z rozwoju technologii i zmieniających się tkanin. Dzisiaj ich największą zaletą jest sposób absorbowania wilgoci i tempo jej parowania. Dzięki technologii zawodnik mniej odczuwa dyskomfort wynikający z przepoconej tkaniny, co ma szczególne znaczenie w sezonie letnim i grze na kortach otwartych, często wietrznych i deszczowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne