Strona głównaSportCrossfit a fizjoterapia w Warszawie

Crossfit a fizjoterapia w Warszawie

Obecnie na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nie znają pojęcia Crossfit. Wielki boom na tę aktywność fizyczną trwa już od kilku lat, a zagorzałych sportowców, czy amatorów, którzy dopiero przesiąkają sportem nie brakuje. Na mapie Warszawy co krok pojawia się nowe miejsce, które w swojej ofercie proponuje właśnie tę aktywność fizyczną.

 

Chodź ze mną na crossfit!

O tak, crossfit wciąga, zresztą nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna uzależnia, a to już zasługa dopaminy, która jest produkowana podczas wysiłku. Nasze ciało ma więcej energii, wstępują w nas siły witalne i poprawia się samopoczucie. Crossfit to sport, który rozwija siłę oraz kondycję, opierając się na wzroście dziesięciu zdolności siłowych,tj. odporność oddechowa oraz krążeniowa, siła mięśni, szybkość, sprawność, rozciągliwość, równowaga oraz psychomotoryka. Podczas jednego treningu ćwiczenia są na tyle wszechstronne oraz urozmaicone, że pracuje każda część ciała – razem z głową, która potrzebuje sporej dawki wytrwałości, zaangażowania oraz motywacji.

Różnorodność oraz szybkość wykonywanych ćwiczeń podczas treningów, bywa urazogenna. Dlaczego? Crossfit w głównej mierze opiera się na walce z sobą, swoimi słabościami, ale i na rywalizacji z pozostałymi uczestnikami treningu. Ta rywalizacja często prowadzi do tego, że sekwencja ćwiczeń robiona jest niechlujnie i niepoprawnie, a to prowadzi do szeregu poważnych kontuzji.

Podstawowym błędem osoby, która dopiero co zaczyna swoją przygodę crossfitem, jest np nie spinanie brzucha, przez co cały odcinek kręgosłupa jest przeciążony. Brak równowagi, stabilizacji ciała (core), czy umiaru, może przysporzyć po kilku treningach niechcianych bóli.

Pomoc niesie oczywiście trener, czy instruktor, pod okiem którego przeprowadzany jest trening, natomiast co zrobić kiedy uraz już jest na tyle poważny, że uniemożliwia dalszą aktywność?

 

Fizjoterapia w Warszawie ukoi ból

Fizjoterapia, poprzez wykorzystywanie metod leczniczych, opierających się na ruchach oraz naturalnych bodźcach w szybki sposób przynosi ukojenie urazom, przeciążeniom czy kontuzjom doznanym podczas treningu. Fizjoterapia w Warszawie  w czasie leczenia uśmierza ból, usuwa stany zapalne, reguluje stan ciała, zwalcza stres oraz zmniejsza skutki pierwszych kroków w aktywności fizycznej.

Trenować trzeba z głową, jednak każdy organizm jest inny i nie zawsze mamy wpływ na to jak ciało zareaguje na nowe bodźce, a jeżeli już przytrafi nam się ból, warto pomyśleć o fizjoterapii w Warszawie.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne