Strona głównaOdżywianieCzy suplementowane witaminy i minerały wpływają na ochronę stawów?

Czy suplementowane witaminy i minerały wpływają na ochronę stawów?

Każda osoba, która uprawia sport, czy to amatorsko, czy zawodowo, zdaje sobie sprawę, jak ważne jest, aby nasze ciało było możliwie jak najbardziej sprawne. Stawy w naszym ciele odgrywają naprawdę istotną rolę. Treningi siłowe, bieganie, czy jakakolwiek inna dyscyplina sportowa wymaga na tyle dużej sprawności, by zawodnik mógł cykliczne powtarzać jednostki treningowe i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności. Bardzo często w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej, nie dostarczmy wystarczającej ilości mikro i makroelementów, z powodu obniżonej podaży kalorycznej. Czy warto suplementować witaminy i minerały i jak wpływają one na ochronę stawów?

Kiedy warto suplementować witaminy i minerały?

Myślę, że wszyscy się zgodzimy z tym, że żywienie w momencie, gdy zależy nam, na osiąganiu coraz lepszych wyników jest bardzo ważne. Żaden suplement nie da nam takich wartości jak pełnowartościowe posiłki. Jednak w momentach, gdy schodzimy nisko z podażą kaloryczną, może być dość mało miejsca na odpowiednią ilość produktów, które zaspokoją nasze, obciążone treningami ciało, co może powodować obniżoną naturalną ochronę stawów. Dlatego zakładając, że dieta jest zbilansowana, suplementy mogą być dobrym uzupełnieniem ewentualnych braków. Uważam, że najpierw warto zwracać uwagę na to co pojawia się na naszym talerzu, i później warto skupić uwagę na suplementach.

Ile zapłacimy za taki kompleks witamin i minerałów?

Jeżeli chodzi o cenę zestawu, który może pośrednio wpływać na nasze samopoczucie oraz ochronę stawów to wahania są dość duże. Od najtańszych, które dostaniemy za ok. 30-40 zł aż po kilkaset złotych.

Na cenę bardzo często mają wpływ takie czynniki jak:

  • ilość jednostek danej witaminy
  • ilość sugerowanych dawek
  • jakość suplementu
  • odpowiednie połączenie witamin

Cena, jaką zapłacimy, warto mimo wszystko dopasować do możliwości swojego budżetu. Uważam, że na początek dobrym wyborem będzie celowanie w tańsze zestawy, jednak trzeba zwracać uwagę na to, jakie witaminy i minerały w danym zestawie są i być świadomym, na jakich nam najbardziej zależy.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne