Strona głównaZdrowieDo czego służy laser frakcyjny?

Do czego służy laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest stosowany to resurfacingu czyli do odmładzania skóry za pomocą laseru. Jest to metoda używana do leczenia i redukcji blizn, leczenia wiotkości skóry oraz niwelowania problemów z poszerzonymi porami skóry. W niniejszym artykule opisano jakimi zaletami charakteryzuje się taki zabieg i na czym polega zabieg wykonywany laserem frakcyjnym.

Na czym polega zabieg wykonywany laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny uszkadza wybrane fragmenty skóry i naskórka. Po czym następuje naturalny proces gojenia, dzięki któremu uszkodzony fragment skóry jest zastępowany nową zdrową tkanką skórną. Jest to sposób, dzięki któremu skóra nabiera zdrowego i młodego wyglądu.  Zabieg ten jest wykonywany bez użycia znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem skóra powinna być oczyszczona po czym do skóry przykładana jest głowica która wypuszcza skupione wiązki światła wnikające delikatnie pod skórę. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i taki stan utrzymuje się przez kilka godzin. Skóra po zabiegu może wyglądać na delikatnie naruszoną. Kilka dni po zabiegu naskórek się złuszcza i skóra zaczyna nabierać zdrowego wyglądu.

Zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego uchodzi za bezpieczny zabieg kosmetyczny, który nie wymaga od pacjenta przejścia długiej rekonwalescencji. Jest to zabieg, który nie powoduje dyskomfortu zarówno podczas zabiegu jak i po nim.

Jakie efekty daje zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg tego typu jest wykonywany z reguły w celu usunięcia blizn po trądziku. Jest także używany do usunięcia zmarszczek oraz w celu szeroko pojętego odmładzania skóry. Co ciekawe, laser frakcyjny bywa także pomocniczo wykorzystywany w walce z migreną. Szczególnie często jest stosowany w okolicach oczu. Zastosowanie lasera frakcyjnego to przede wszystkim:

  • Likwidacja zmarszczek
  • Likwidacja rozstępów
  • Usuwanie blizn
  • Odmładzanie skóry

Efektem laserowego odmładzania skóry jest gładka i pozbawiona rozszerzonych porów. W efekcie skóra wygląda na odmłodzoną i jędrną. Dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych efekty można porównać do liftingu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne