Strona głównaZdrowiePrzerażające leczenie kanałowe

Przerażające leczenie kanałowe

Czasami, gdy masz ból zęba, przyczyną jest zepsucie zęba. Jeśli ból zęba powoduje silny ból, nigdy wewnątrz zęba nie umiera. W takim przypadku musisz wyjąć ząb lub usunąć nerw z zęba, aby usunąć ropień. Usunięcie nerwu uratuje ząb i jest znane jako kanał korzeniowy.

Kanały korzeniowe są bardzo powszechne w świecie stomatologii, ponieważ stanowią znany sposób na uratowanie zęba przed śmiercią. Chociaż wielu ludzi kończy usuwanie zębów, inni zwracają się do kanału korzeniowego. Ta procedura dentystyczna nie jest preferowana przez wiele osób, ponieważ może to zająć dość dużo czasu, zwykle około 3 – 4 godziny. Jeśli ropień jest ciężki, zabierze to więcej czasu, ponieważ dentysta będzie musiał zeskrobać całą umierającą miazgę z wnętrza zęba.

W dzisiejszych czasach dentyści zaczynają używać maszyn, aby wykonać większość skrobania i sondowania związanych z kanałami korzeniowymi. W przeszłości dentysta musiał zrobić wszystko sam, co zajęło sporo czasu. Teraz, przy pomocy maszyny, dentysta może wywiercić otwór w zębie, a następnie pozwolić maszynie wykonać skrobanie. Pomaga to zmniejszyć ilość czasu na kanał korzeniowy, a także zapewnia efektywne usuwanie całej martwej lub umierającej miazgi.

Koszt kanału korzeniowego może być również czymś, czego ludzie boją się gorzej niż sama procedura. Kanały korzeniowe mogą kosztować od około 3200 zł do ponad 4000 z k, co sprawia, że ​​wielu nie stać na to. Zamiast płacić wysoką cenę za kanał korzeniowy, najczęściej wybiera się płacenie mniejszej ceny i po prostu ekstrakcję zęba.

Wybór, który musisz podjąć, gdy myślisz o kanale, to czy chcesz ocalić umierający ząb. Czasami dentysta poleca kanał korzeniowy, zwłaszcza jeśli uważa, że ​​w najlepszym interesie byłoby uratowanie zęba. Innym razem pozwoli ci podjąć decyzję i zdecydować, czy chcesz ją zapisać, czy po prostu ją wyciągnąć.

Chociaż kanał korzeniowy jest procedurą, której wielu się obawia, jest to również procedura, która może uratować życie twojego zęba. Jeśli masz umierającego zęba, powinieneś rozważyć tę procedurę. To naprawdę nie jest bolesne, ponieważ przez cały czas będziesz zdrętwiały. Jedyną rzeczą, która jest naprawdę frustrująca, jest czas potrzebny na ukończenie kanału korzeniowego. Choć może to być czasochłonne – nadal jest to skuteczny sposób na uratowanie życia ząb.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne