Strona głównaZdrowieSpojrzenie na nić dentystyczną

Spojrzenie na nić dentystyczną

Oprócz mycia zębów, codziennie powinieneś również używać nici dentystycznej. Nić dentystyczna usunie płytkę nazębną i resztki w miejscach, do których nie można dotrzeć szczoteczką do zębów. Nagromadzenie płytki nazębnej może prowadzić do choroby dziąseł lub próchnicy zębów, dlatego nitkowanie jest bardzo ważne. Jeśli będziesz używał nici dentystycznej natychmiast po szczotkowaniu, zauważysz, że dziąsła i zęby będą zdrowsze.

Kiedy patrzysz na nici dentystyczne, zauważysz, że są dwa rodzaje – nylon i pojedynczy filament. Możesz zdobyć nylon woskowany lub nie-woskowany, w kilku różnych smakach. Nylonowa nić składa się z kilku pasm z nylonu, co oznacza, że ​​może się strzępić, roztargać lub zacierać się między zębami, jeśli zostanie przyłapany na ostrych zębach. Nawet jeśli nić z pojedynczego filamentu jest droższa od nylonu, łatwo się przesunie między zębami, nawet w ciasnych miejscach i przestrzeniach. W przeciwieństwie do nylonu, pojedyncze włókno jest niemożliwe do rozdarcia.

Bez względu na to, jakiego rodzaju nici wybierzesz, jeśli będziesz regularnie czyścić nicią dentystyczną, usunie ona resztki zębów i dziąseł. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś nitkować, prawdopodobnie będziesz zaskoczony ilością zanieczyszczeń i resztek jedzenia, które można usunąć. Nić dentystyczna jest zalecana przez stomatologów wszędzie, ponieważ może dotrzeć do miejsc, w których nawet najmniejsza szczoteczka nie może. Odżywianie i odkładanie się zanieczyszczeń między zębami, co sprawia, że ​​nić dentystyczna jest bardzo ważna.

Głównym problemem, który wielu ludzi ma przeciwko nitkowaniu jest fakt, że może to spowodować krwawienie z dziąseł. Za każdym razem, gdy będziesz nić dentystyczną i będziesz między zębami i wokół dziąseł, nić będzie ocierać się o dziąsła, powodując krwawienie. Wiele osób przyjmuje to w niewłaściwy sposób i natychmiast zaprzestaje stosowania nici dentystycznej, zwykle na dobre. Krwawienie jest bardzo powszechne i należy się spodziewać po usunięciu nici.

Kiedy myjesz zęby, tęsknisz za wieloma cząstkami jedzenia i resztkami, które nadal gromadzą się w twoich ustach. Żadna szczoteczka do zębów nie jest zaprojektowana tak, aby uzyskać każdą powierzchnię ust, ponieważ wszystkie z nich nie trafiają do trudno dostępnych miejsc. W obszarach pominiętych przez szczoteczkę do zębów, gruz i płytka będą się dalej gromadzić, aż w końcu doprowadzą do jamy lub próchnicy. Aby uzyskać ten gruz i tablicę, zanim powstanie coś poważniejszego, będziesz musiał użyć nici dentystycznej.

Jeśli bałeś się wypróbować nici dentystycznej z powodu krwawienia, powinieneś naprawdę przełamać ten strach i nitkę po szczotkowaniu. Aby zachować zdrowe zęby i dziąsła, będziesz mył zęby i czyścił je niciami. Regularne kontrole u dentysty również będą pomocne, chociaż od Ciebie zależy regularna konserwacja w domu z użyciem nici dentystycznej i szczotkowania. Jeśli będziesz nić dentystyczną na co dzień – szybko zorientujesz się, jak czyste będą twoje zęby i dziąsła.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne