Strona głównaZdrowieZabieg wolumetrii twarzy

Zabieg wolumetrii twarzy

Co kryje się pod pojęciem wolumetria twarzy? Z angielskiego “volume” oznacza objętość, pojemność. W nawiązaniu do tego znaczenia, wolumetria jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, polegającym na bezinwazyjnym modelowaniu twarzy. Co ważne, wszelkie czynności odbywające się w ramach tego zabiegu nie wymagają użycia skalpela. Wolumetria twarzy polega na przywróceniu tkankom miękkich objętości, poprawiając przy tym jej elastyczność i podkreślając owal. 

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetrię twarzy przeprowadza się poprzez iniekcję tzw. wypełniacza w obszary, w których ilość podskórnej warstwy jest niewystarczająca. Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista dokonuje oceny stanu skóry i dostosowuje plan działania do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu można liczyć na skuteczną poprawę rysów twarzy. Najczęstszym preparatem stosowanym przy tego typu zabiegach jest znany i ceniony kwas hialuronowy. Jest to całkowicie biozgodna substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Oprócz tego, że wyraźnie spłyca zmarszczki, to pomaga także odzyskać prawidłową objętość tkanek miękkich twarzy. Wolumetria twarzy odbywa się również przy użyciu własnego tłuszczu, co nazywane jest lipofillingiem.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu wolumetrii twarzy

Zabieg polecany jest wszystkim osobom, które borykają się z następującymi problemami:

  • dysproporcje w konturze twarzy,
  • lipoatrofia jarzmowa – zanik miejscowy tkanki podskórnej i tłuszczowej,
  • posiadanie bardzo szczupłej twarzy,
  • zwiotczała skóra,
  • przebyty lifting twarzy (w ramach terapii uzupełniającej).

Jakie miejsca poddawane są wolumetrii twarzy?

W zależności od indywidualnych potrzeb klienta i stanu skóry poszczególnych partii twarzy, wolumetrię można przeprowadzać w następujących miejscach:

  • żuchwa,
  • skronie,
  • policzki i kości policzkowe,
  • podbródek.

Wolumetria twarzy jest skutecznym zabiegiem, który pozwoli skorygować niezadowalające nas mankamenty skóry. Poprawia elastyczność, podkreśla owal twarzy, napina skórę oraz odmładza. Co istotne, zabieg ten jest bezbolesny, bezinwazyjny i niechirurgiczny. Substancje wypełniające wykorzystywane podczas zabiegu są w pełni naturalne, co gwarantuje dobrą tolerancję ze strony naskórka.

Więcej na temat wolumetrii twarzy można przeczytać na wrosinski.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne